ОИЦ – СОФИЯ НАГРАДИ СТУДЕНТИ ОТ УНИБИТ НА ТЪРЖЕСТВЕНА ЦЕРЕМОНИЯ

Открита лекция по разработване на проекти и тържествено награждаване на студенти от специалностите „Библиотечен и информационен мениджмънт”, „Архивистика и документалистика“ и „Библиотекознание и библиография“ проведе на 30-и октомври екипът на Областен информационен център – София (ОИЦ – София) в Университета по библиотекознание и информационни технологии (УНИБИТ). Събитието бе организирано съвместно с преподавателите по дисциплината „Проект мениджмънт“ проф. д.н. Таня Тодорова и гл. ас. д-р Елисавета Цветкова и е една от многобройните съвместни инициативи между ОИЦ – София и УниБИТ. Присъстваха над 75 преподаватели и студенти, а специални гости бяха заместник-ректорът по научноизследователската дейност и международното сътрудничество доц. д-р Тереза Тренчева, деканът на Факултета по библиотекознание и културно наследство доц. д-р Христина Боговa, заместник - деканът по учебната дейност доц. д-р Eлена Савова и проф. д.ик.н. Стоян Денчев.

Проф. Таня Тодорова приветства студентите и екипа на ОИЦ – София и отбеляза колко ценно е сътрудничеството, заради практическите насоки, които студентите получават от експертите на информационния център в сферата на писането и управлението на проекти, оперативните програми на ЕС и всякакви въпроси, свързани с програмите, съфинансирани от Европейските структурни и инвестиционни фондове. Експертът на ОИЦ – София Мадлен Георгиева също изказа своята благодарност за партньорството. По време на откритата лекция бяха представени основни стъпки в процеса на разработването на проекти с европейско финансиране, а най-важното послание от експертите на ОИЦ – София към студентите бе: „Не разработвайте проекти! Проектът е само форма. Намерете своята идея! И я превърнете в проект.“

По време на празничната част от събитието се състоя награждаване на трите най-добри проекта, разработени от студенти в рамките на обучението им по дисциплината „Проект мениджмънт“. Специалните награди на ОИЦ – София, които се връчват за трета поредна година, получиха: на 1-во място – Никол Рачин за проект на тема „Нова библиотека – медиатека – нов дизайн“, на 2-ро място – Цветелина Драганова – Стойнова, за проекта си “Деца създават арт студио за деца“ и на 3-то място – Лилия Зарева, за проекта „Обезпрашаване на книжния фонд в Регионална библиотека - Благоевград“.

В края на информационната среща Мадлен Георгиева насърчи наградените студенти да превърнат идеите си в реални проекти и даде ясна визия на това как се кандидатства чрез системата ИСУН 2020.