Детективи на европейски проекти

На 04.12.2024 г., в Професионална гимназия по икономика „Карл Маркс“ – гр. Смолян екипът на Областен информационен център – Смолян постави началото на Националната кампания ‚Детективи на европейски проекти“ в Смолян, изпълнявана от Мрежата от 27 Областни информационни центъра в страната.

 Кампанията цели да насърчи ангажираността и информираността на учениците от гимназиален етап на обучение в наблюдението на проекти с европейско финансиране в тяхното населено място чрез използване на информационни и комуникационни технологии, както и на публично достъпни „отворени“ данни.

На 4 декември 2024 г. се проведе втората опознавателна среща с ученици в Средно училище „Георги Бенковски“ – Пазарджик, в рамките на Националната кампания „Детективи на европейски проекти“. Кампанията се реализира от Областния информационен център – Пазарджик.

Старт на работата по инициативата дадоха директорът на училището г-жа Наталия Александрова и управителят на ОИЦ – Пазарджик Радослав Пешалов.

На 2 декември 2024 г., в Средно училище “Д-р Петър Берон“ – Пазарджик, стартираха дейностите по Националната кампания „Детективи на европейски проекти“, която се реализира от Областен информационен център - Пазарджик.

Символичен старт на работата по европейската инициатива дадоха заместник-кметът с ресор Европейски фондове, програми и проекти г-н Нино Ненов и управителят на ОИЦ – Пазарджик Радослав Пешалов.

Кампанията цели повишаване информираността сред учениците от гимназиална степен на обучение за проекти с европейско финансиране в тяхното населено място.

През месец декември експертите от Областен информационен център – Добрич (ОИЦ-Добрич), съвместно с младежите от Общинския консултативен съвет по въпросите за младежта към Кмета на Община град Добрич стартират дейностите по националната кампания „Детективи на европейски проекти“ на Мрежата от 27 Областни информационни центъра.

През учебната 2024-2025 година Мрежата от 27 Областни информационни центъра (ОИЦ) изпълнява национална кампания „Детективи на европейски проекти“. ОИЦ – Перник стартира първата фаза на инициативата. С любезното съдействие на РУО – Перник бе селектиран ХД клас на ГПЧЕ „Симеон Радев“.

През учебната 2024/2025 година Мрежата от 27 Областни информационни центъра (ОИЦ) ще проведе Национална кампания „Детективи на европейски проекти“. Инициативата е вдъхновена от пилотния проект на Европейската комисия „Open Cohesion School“, в който България се включи успешно през учебната 2019/2020 година.  През август 2019 г.

12 ученици и 4 учители от Шумен бяха наградени днес за успешната си работа по иновативен международен проект, иницииран от Европейската комисия и озаглавен " Open Cohesion School". Те получиха сертификати от Европейската комисия и награди от Администрацията на Министерски съвет и Община Шумен. В България, която е една от петте държави, за които проекта е пилотен, той премина под мотото" Детективи на европейски проекти".

Екип „Училищен бинокъл“ от ПГСУАУ „Атанас Буров“ гр.Силистра е големият победител за България

На 26 октомври, в залата на Общински съвет – Силистра, Областен информационен център – Силистра проведе партньорско информационно събитие, съвместно с ПГСУАУ „Атанас Буров“, на тема „Европейски средства за образованието – Инвестиции в бъдещето на младите хора“.

На 23 октомври 2020 г., екипът на Областен информационен център – Пазарджик благодари на ученици и учители от СУ „Георги Бенковски“ – Пазарджик, включени като партньори в международен проект на Европейската комисия „Open Cohesion School“, или „Училище за отворено сближаване“. Българският вариант на проекта бе под надслов „Детективи на европейски проекти“.

В заключително събитие за град Пазарджик, управителят на ОИЦ – Пазарджик Радослав Пешалов и експерт Петя Василева връчиха на участниците в проекта международни сертификати и предметни награди.