ОНЛАЙН ИНФОРМАЦИОННА СРЕЩА СЪС СТУДЕНТИ ОТ СПЕЦИАЛНОСТ „ЛАНДШАФТНА АРХИТЕКТУРА“ КЪМ ЛЕСОТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ

Дата на събитието
Време на провеждане
12.15

На 01.04.2022 г. (петък) от 12:15 часа, Областен информационен център София-град и София-област (ОИЦ-София) ще проведе онлайн информационна среща със студенти от специалност „Ландшафтна архитектура“ и преподаватели от Катедра “Екология, опазване и възстановяване на околната среда” към Лесотехнически университет - София. Темата на събитието е „Приоритети за развитие на градската среда през новия програмен период“. В рамките на информационната среща експертите на ОИЦ-София ще презентират работен вариант на Програма за развитие на регионите 2021-2027.

Приоритет 1 „Интегрирано градско развитие“ на Програмата обхваща 10-те градски общини, основни центрове на растеж: Видин, Плевен, Русе, Велико Търново, Варна, Бургас, Стара Загора, Пловдив, София и Благоевград. Всички те образуват общо 4 градски клъстера, разпределени по региони за планиране от ниво NUTS 2. Всеки градски клъстер разполага с отделен бюджет, в рамките на който включените градски общини ще изпълняват съвместни проекти и ще се кооперират, за да постигнат по-големи резултати и ефект на съответната територия. За да бъдат обект на подкрепа планираните мерки трябва да бъдат предварително идентифицирани в Плановете за интегрирано развитие на общините (ПИРО).

Приоритет 2 „Интегрирано териториално развитие на регионите“ е с териториален обхват 40 градски общини на територията на България, с изключение на 10-те, целеви територии по Приоритет 1. За да бъдат обект на подкрепа мерките трябва да бъдат предварително идентифицирани в интегрираните териториални стратегии за развитие на регионите от ниво NUTS 2.

Мерките и по двата приоритета трябва да са свързани със секторите пътна инфраструктура, образование, здравеопазване, социална политика и култура.

Проект № BG05SFOP001-4.007-0024-C01 „Осигуряване ефективното функциониране на Областен информационен център София-град и София-област за периода 2022-2023”, финансиран от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд

ОИЦ
София